Gezocht: creatieve fietsenthousiasteling!

28/01/2020 - Algemeen

Het team in Brussel bestaat uit zo’n tien zeer geëngageerde fietsfanaten met meer to do’s dan tijd.  Daarom zoeken wij JOU!

We hebben momenteel 2 vacatures voor vrijwilligers, je vindt ze hieronder!

 

Creatieve fietsenthousiasteling

We willen graag meer actiepakketten ontwikkelen waar onze vrijwilligers mee aan de slag kunnen.

Taakomschrijving

 • Ontwikkelen van actiepakketten voor de vrijwilligers: de Fietsersbond bestaat uit meer dan 100 lokale afdelingen, die allemaal uit vrijwilligers bestaan. Zij doen lobbywerk en acties in hun gemeenten en steden. Die kunnen inspirerend zijn voor andere vrijwilligers. Jij helpt daarom mee actiepakketten ontwikkelen. Concreet contacteer je de vrijwilligers die een actie deden en op basis van hun verhaal, ontwikkel je een actiepakket dat bestaat uit een handleiding, tips&tricks en beeldmateriaal. 
 • Ondersteuning van bestaande campagnes: Met de Fietsersbond organiseren wij een aantal jaarlijkse campagnes, zoals de Nationale Applausdag voor Fietsers, Fietsgemeente/-stad, Wereldfietsdag, de Fietser van de Dag tijdens de Mobiliteitsweek… Je helpt ons mee om deze campagnes vorm te geven en op te volgen door bijvoorbeeld het creëren en verspreiden van campagnemateriaal. 
 • Materiaalmeester(es): Onze vrijwilligers organiseren heel wat activiteiten. Zij gebruiken daarvoor allerlei materiaal: banners, fietsplaatjes, flyers, beachvlaggen, speedguns... Om dat in goede banen te leiden bewaak jij het overzicht van het (uitgeleende) materiaal, detecteert noden en ontwikkelt samen met het team nieuw materiaal.

Wat verwachten we van jou?

Vooral een grote dosis enthousiasme en goesting om ons te helpen. Op basis van jouw kunnen, kies je zelf welke taken jou het beste liggen en hoeveel tijd je hieraan wil besteden (tijdens kantooruren, toch minimum een halve dag). Ben je grafisch sterk? Tof, maar geen must. Is schrijven jouw ding? Leuk! Steek je liever organisatorisch de handen uit de mouwen? Ideaal! Alles kan! Laat ons gerust weten wat jij graag binnen onze organisatie zou willen betekenen en dan bekijken wij wat er mogelijk is.

Wij bieden jou!

Naast een kans om je (creatieve) talenten te ontplooien, bieden we je ook: 

 • Een vrijwilligersvergoeding van 34,71 per gewerkte dag

 • Terugbetaling vervoersonkosten

 • Een fijne werksfeer in hartje Brussel (dicht bij de Beurs)

 • Nuttig en nodig werk, want je draagt bij aan het behartigen van de belangen van de fietsers

 • Een lidmaatschap van de Fietsersbond

Interesse of vragen?

Neem contact op met Sarah via mail of telefoon (02 502 68 51)! Zij vertelt jou graag meer over ons en hoe je ons kan helpen.

Bike to Work vrijwilliger

Bike to Work is het programma van de Fietsersbond dat werknemers en werkgevers aanmoedigt om te fietsen naar het werk. 250 bedrijven en
15.000 werknemers nemen al deel. Meer info.

Jouw taken

 • Hulp bij het klantenonthaal van Bike to Work: jij helpt mee om de vragen van werknemers en werkgevers over de diensten van Bike to Work te beantwoorden.
 • Hulp bij de administratie van Bike to Work: je helpt bij de klantenadministratie en de praktische organisatie van de Spring Challenge, de Veloterij en Bike for Life.
 • Facturatie: je ondersteunt bij het opstellen en opvolgen van facturen.

Een halve of hele dag per week op kantoor in Brussel (goed bereikbaar.

Wij bieden

 • Een vrijwilligersvergoeding.
 • Terugbetaling van je vervoersonkosten.
 • Een hartelijke werksfeer in hartje Brussel.
 • Nuttig en zinvol werk, je draagt bij aan het behartigen van de belangen van de fietsers.
 • Zinvolle ervaring en interessante contacten in de snel evoluerende mobiliteitssector.
 • Een lidmaatschap van de Fietsersbond vzw.

Interesse

Mail of bel ons voor 22/2! info@fietsersbond.be of 02 502 68 51